Moteur pas à pas NEMA 17 JK42HS48-1684
+2
DA3 600.00
In stock
1
Customer reviews
Reviews only from verified customers
No reviews yet. You can buy this product and be the first to leave a review.
Save this product for later
Share this product with your friends
ShareSharePin it
Product Details
Caractéristiques:
Model Number:
JK42HS40-1684
Phase:
2
Type:
Hybrid
Current / Phase:
1.68A
step angel:
1.8degree
specification:
42mm 2 phase
Weight:
0.28kg
Frame size:
42*42mm
Shape:
Square
Length:
40mm
Diameter:
5mm
Motor type:
DC Step Motor
Certification:
ce, ISO, RoHS
    Show More
    You May Also Like
    TB6600 Upgraded Stepper Motor Driver TB6600 (32 Segments,4.0A)
    DA3 950.00
    Support de fixation 57 mm pour moteur Nema 17 et Nema 23